CZ / EN

Ochrana proti dronům

Detekce
Identifikace a sledování
Zneškodnění

Detekce

Jsou místa, kde je výskyt malých létajících strojů (tzv. dronů), mnohdy navíc vybavených kamerou, velmi nežádoucí, a to zejména s ohledem na bezpečnost provozu (např. letiště), nebo zajištění chráněných zón (např. stadiony, státní hranice, elektrárny, atp.). Kdekoli, kde je nežádoucí výskyt dronů, je možno pomocí stacionárních nebo přenosných detektorů (radarů) zjistit jejich přítomnost, a to na vzdálenosti v řádu jednotek kilometrů. Tím je zajištěn dostatečný časový úsek pro další opatření (sledování, zneškodnění). Menší detekční systémy jsou natolik kompaktní, že je mohou přinést na potřebné místo osoby ve dvou batozích. Pokud potřebujete sledovat přítomnost dronů, neváhejte se na nás obrátit, navrhneme a dodáme Vám systém vhodný přesně pro Vaše požadavky.

Identifikace a sledování

Sledování pohybu dronu se provádí pomocí motoricky ovládané kamery, která je buď přímo součástí radarového detektoru, nebo je umístěna samostatně a její natočení je ovládáno specializovaným softwarem na základě údajů z radarového detektoru. Některé systémy umožňují na základě detekce obrazu z kamery určit konkrétní typ dronu, který je systémem sledován. Pokud potřebujete sledovat přítomnost dronů, neváhejte se na nás obrátit, navrhneme a dodáme Vám systém vhodný přesně pro Vaše požadavky.

Zneškodnění

Aby byl celý proces ochrany proti dronům účinný, je potřeba nejen drony detekovat a sledovat, ale zejména zneškodnit. V praxi to znamená v prvé řadě zarušit radiovou komunikaci s dronem, což má za následek jeho „znehybnění“, a následně takto znehybněný dron pomocí sítě s padáčkem a speciálního vystřelovače dostat na zem k zamezení dalšího letu či neoprávněného kamerového sledování. Pokud potřebujete komplexní a účinný systém ochrany proti dronům, neváhejte se na nás obrátit, navrhneme a dodáme Vám systém vhodný přesně pro Vaše požadavky.